Vi hade en liten mini på besök hos oss under middagen på långfredagen. Så mysigt att få träffa henne igen. Det var två månader sen sist.

Det har inte funkat att ses på grund av dels Andreas jobb och dels på grund av att vi varit sjuka så länge. Men nu så, nu kunde vi hålla och prata med Andreas dotters lilla dotter. Här sitter hon tryggt i morfars knä med ett stadigt tag om hans finger.

Hon har redan hunnit bli fyra månader. Hon är väldigt nöjd och glad. Satt mest och iakttog allt och alla. Så mysigt att ha en liten mini på besök.

Efter ett antal timmar här hos oss var det dags att klä på sig och åka hemåt. Sen dröjde det bara två dagar, till påskdagen, innan vi fick träffas igen. Då var det middag hos svärisarna.
Om två veckor är det dags för dop. Spännande att se vad hon tycker om det. Det kommer att vara mycket folk.
Må bäst!
No Comments