Outfits’en är till sist beslutade. Nagellacket sitter där det ska (denna gång ströks det på innan jag sätter mig i bilen, till och med dagen innan). Kamerabatteriet är laddat.
Nu är det dags att åka på det härliga bloggeventet med kvinnan i fokus. Enköpings bloggmaffia är lite vingklippt. Två fick hoppa av p g a sjukdom och jobb och en kommer senare. Och två tar egen bil tillsammans med en behandlingsbänk. Ja, jo, ibland är det bra att ha med sig en behandlingsbänk. Blir själv upphämtad av Milla, som jag aldrig träffat irl tidigare. Sen har vi en knapp timme på oss att babbla av oss innan vi anländer till herrgården.
Ni kan följa mig på Instagram @gottforsjalen och andra med #kvinnanifokus
Önskar er en fortsatt fin helg!
Må bäst!
1 Comment
Home2tiny
15 februari, 2014 at 03:18Tack för dina ord hos mig de värmde. Så trist att jag fick tacka nej till eventet, hade varit såå kul att träffas IRL. Ha nu en toppen dag o kväll med alla goa tjejer o bara njuuut. Kramisar Tina